top of page
to About
Program
Lecturers

Про Школу "Скарб Солідарності"

    Лектори Школи   

Навчіться творити документальне кіно за допомогою смартфону та будувати гідне суспільство

Українське суспільство змінюється, і ми маємо вплив на його зміни. Польща пережила подібну трансформацію в 80-х роках минулого сторіччя завдяки потужному суспільному руху, який отримав назву “Солідарність”. Досвід Солідарності є особливо цінним для України саме тепер, і він може стати для українського контексту “справжнім скарбом”. Візуальний образ та кіно — надзвичайно важливі й впливові, вони здатні показати й актуалізувати правду. Тому Центр думки Івана Павла ІІ (Варшава) та Український Католицький Університет (Львів) проводять Школу документального кіно “Скарб Солідарності”, на якій відбудуться інтенсивні практичні заняття з документалістики, а також семінари, лекції й круглі столи, присвячені спадщині польської Солідарності та української Революції Гідності.

Наближаємось до 4 річниці Революції Гідності, коли, в листопаді 2013-го, українці, бажаючи гідного життя, розпочали мирний протест... Наступні місяці змінили Україну.

Але ми також зближаємось до майже 40-ї річниці виникнення Солідарності — робітничо-суспільного руху, що змінив Польщу, але й всю Центрально-Східну Європу.

Документальні відео, часто записані непрофесійною технікою, відіграли надзвичайно важливу роль в висвітлені Революції Гідності, донесенні правди, та активізації громадян.

Скоро ми відзначатимемо четверту річницю української Революції Гідності, коли в листопаді 2013-го українці, бажаючи гідного життя, розпочали мирний протест... Наступні місяці змінили Україну.

Водночас незабаром ми також відзначатимемо річницю виникнення польської Солідарності — робітничо-суспільного руху, що майже сорок років тому змінив не лише Польщу, але й всю Центрально-Східну Європу.

Документальне відео, часто записане непрофесійною технікою, відіграло надзвичайно важливу роль у висвітлені Революції Гідності, донесенні правди та активізації громадян. Можна сказати, що Україна все ще переживає Революцію Гідності. Ми продовжуємо змагатися з внутрішніми та зовнішніми проблемами і викликами. Ми б хотіли швидких змін та успіху, в той же час забуваємо, що польська Солідарність тривала більше десяти років і врешті-решт перемогла! Зараз найкращий час досліджувати, осмислювати та використовувати досвід польської Солідарності й, зважаючи на неймовірну силу візуального образу, вартує це робити через сучасні засоби медіа-комунікації та кіно.

Центр Думки Івана Павла ІІ (Варшава) та Український Католицький Університет (Львів) запрошують усіх зацікавлених на Школу документалістики “Скарб Солідарності”. Учасники школи навчаться робити якісні документи за допомогою підручних, “не-професійних” засобів (смартфони, планшети тощо). Після проходження школи учасники матимуть місяць для створення власного документального фільму. Найкращі документальні фільму будуть показані на фестивалі та нагороджені (призовий фонд — 25 000 гривень).

Часові рамки:

Набір учасників: до 15 вересня 2017

Школа документалістики “Скарб Солідарності” — 9-13, та 15 жовтня (Львів)

Фестиваль документального кіно про Солідарність та Революцію Гідності — 18 та 19 листопада (Львів).

 

Марта Дзідо

Документалістка, письменниця, монтажистка. Як режисерка і сценаристка творила документальні фільми “Пактофоніка — хіпхопова подорож до минулого”, “Доунтовн — місто Даунів” (нагороджений м. ін. Hollywood Eagle Documentary Award), та “Жіноча солідарність” (нагороджений м.ін. Beyond Borders- Krzysztof Kieslowski Award).

Пьотр Шлівовскі

Режисер, продюсер та журналіст. З 2005 по 2012 рік працював журналістом та продюсером на TVP Kultura – телеканалі польського національного телебачення, присвяченому культурі. Він також є режисером та продюсером історичного документального серіалу «Незалежна культура в Польській Народній Республіці» (2010).

O
Часові рамки проекту "Скарб Солідарності 2.0"

Партнери:

Проект реалізовано дякуючи фінансовій підтримці Міністерства  культури та національної спадщини Польщі:

Організатори:

Збігнєв Ставровські

Філософ політики, професор в Інституті політології Університету Стефана Вишинського в Варшаві, директор Інституту думки Йозефа Тішнера в Кракові. Автор багатьох наукових книг, м. ін. The Clash of Civilizations or Civil War (2013), Будування на піску, або шкіци про ІІІ Річ Посполиту (2914). В 1980 році - спвізасновник Незалежного студентського товариства.

fot. Jakub Szymczuk

Міхал Лучевський

Соціолог, психолог, методолог, заступник директора Центру Думки Івана Павла ІІ, автор проекту "Скарб Солідарності" , адюнкт в Інституті Соціології Варшавського Університету. Головний редактор журналу "Стан Речей".

Пьотр Шлівовскі

Режисер, продюсер та журналіст. З 2005 по 2012 рік працював журналістом та продюсером на TVP Kultura – телеканалі польського національного телебачення, присвяченому культурі. Він також є режисером та продюсером історичного документального серіалу «Незалежна культура в Польській Народній Республіці» (2010).

о. Олег Кіндій
 
Священик, професор кафедри богослов’я,

Ph.D.​Католицького університету Америки, Вашингтон, ДК, США. Заступник декана з міжнародних зв’язків філософсько-богословського факультету УКУ, один з ініціаторів проекту "Скарб Солідарності" 

Степан Дмитришин
 
 Відеооператор, монтажер, журналіст. З 1998 по 2014 р.р. працював у католицьких виданнях “Вірую, “Арка”, журнал “Патріярхат”. Працював над телепрограмами для каналу ZIK, задіяний у різних відеопроектах Галінфо, LvBS, УКУ та широко співпрацює з неприбутковими організаціями у сфері створення просвітницьких відеоматеріалів.
Ярослав Грицак
 
Науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету. Член Несторівської групи. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка. Головний редактор наукового річника «Україна модерна», член редакційної колегії часописів Ab Imperio, Критика, Slavic Review, член наглядової ради журналу Harvard Ukrainian Studies.
Петро  Дідула
Фотограф, журналіст, режисер фільмів «Три історії Галичини» та «Жінки майдану». Працює в УКраїнському Католицькому Університеті.
Міхал Гаврілов
 
Науковець, історик, що займається Солідарністю, та студентськими протестними рухами в 80-х роках. Співавтор книг: «Солідарність крок  за кроком» та «Справжня книга успіхів Войчєха Ярузельського». Працює в Центрі дослідження Тоталітаризмів ім. Вітольда Пілецького.
bottom of page